Tygodniowy Plan ZajęćMałkińska Noc Nadbużańska

Zapraszamy na zajęcia w Kole Ornitologicznym. Zajęcia odbywają się w piątek o godz. 17:00.

Instruktorem jest Pani Ewelina Puścian.

Jesienne migracje ptaków rozpoczynają się w lipcu i trwają do grudnia. Europejskie Dni Ptaków to czas, w którym miłośnicy ptaków obserwują niebo, pola, łąki, parki i lasy, identyfikują gatunki i liczą dostrzeżone osobniki.
Europejskie Dni Ptaków to świetna okazja, by pogłębić swoje umiejętności rozpoznawania ptaków, poznać ciekawostki z ich życia lub dowiedzieć się o zagrożeniach, które towarzyszą im w trakcie corocznych wędrówek.

Czytaj więcej...

03.10.2020 Koło ornitologiczne GOKiS zaprasza na wycieczkę terenową z okazji Europejskich Dni Ptaków. Spotykamy się przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie. Prosimy o zabranie lornetek i dopasowanie ubioru do pogody. Po wycieczce planujemy ognisko. Osoby chętne przyłączyć się, prosimy o kontakt z GOKiS Małkinia Górna.

26 września Koło ornitologiczne organizuje wyjazd do Narwiańskiego Parku Narodowego. Zapisy prowadzi GOKiS. Ilość miejsc ograniczona, koszt wyjazdu 10zł. Uczestników wycieczki prosimy o zabranie odzieży przeciwdeszczowej i sprzętu optycznego (jeżeli ktoś posiada). Wyjazd z GOKiS o godz. 8:00, planowany powrót ok. godz. 18:00.

Czytaj więcej...

Dzięki złagodzeniu przepisów dotyczących ograniczeń związanych z COVID-19 czerwcowe zajęcia koła ornitologicznego odbyły się w terenie. 20.06.20 nad Bużyskiem w Prostyni członkowie koła ornitologicznego wypatrzyli i zidentyfikowali kilkanaście gatunków ptaków. Zaobserwowano m.in. kolonie rybitw czarnych i mew śmieszek, gęgawy, łabędzie nieme, łyski, pliszki żółte i siwe, rokitniczkę, bociany białe, czajki, gawrony, kawki, wrony siwe, sroki, szpaki, sieweczkę rzeczną i bataliona w szacie godowej. Na łące nad Bużyskiem zaobserwowano także dwa gatunki ważek (żagnicę rudą i tandem łątki wczesnej) oraz kilka gatunków motyli – między innymi przeplatkę atalię i strzępotka ruczajnika.

Czytaj więcej...

Koło Ornitologiczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza na zajęcia w terenie pt." Dzień ptasich dzieci", które odbędą się 20 czerwca (sobota) 2020r. Zbiórka o godz. 9:30 przed GOKiS Małkinia. Początek zajęć o godz. 9:45 nad bużyskiem w Prostyni (oznaczone czerwonym punktem na mapce).

 

Multimedia