Tygodniowy Plan ZajęćMałkińska Noc Nadbużańska

*** Zajęcia taneczne ZUMBA. Szczegóły tutaj *** Ruszyły zajecia plastyczne. Zapraszamy w czwartek o godz. 15:00 *** 22 października - kolejna Akcja krwiodawstwa w GOKiS ***

 

Od 1985 roku ludowy zespół "Małkinianka" rozwija się i poszerza swój repertuar. Założycielem zespołu był pan Remigusz Pawłowicz, a nazwę zespołu wymyślili sami członkowie, nawiązując do ziemi, którą zamieszkują.  1985 rok to oficjalna data, ale pierwszych wspólnych śpiewów można doszukiwać się o wiele wcześniej. Początki to chór kościelny, gdzie śpiewano na cztery głosy oraz prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich. Jeden występ pociągnął za sobą następne i tak już zostało do dziś.

"Małkinianka" to ludzie rozśpiewani, roztańczeni, pełni optymizmu i pogody ducha. Już w czasie drogi na występ śpiewają i dobrze się przy tym bawią. Gdy są razem wystarczy kilka taktów i już każda część ciała "rwie" się do tańca i zabawy. Członkowie zespołu starają się prowadzić wesołe życie, mówią, że ich życie ciekawsze jest dzięki muzyce, jest w nim mniej monotonii, a więcej radości. "Małkinianka" ma swoją receptę na długie i szczęśliwe życie, jest to ciągły uśmiech i śpiew na ustach. Mimo tremy przed występem, która ich dopinguje, uśmiechają się i starają się, aby wypaść jak najlepiej.

Zespół obecnie występuje w składzie: Tadeusz Kopaniarz - akompaniator, Barbara Siedlecka, Danuta Kazimierczuk, Halina Kalata, Janina Rukat, Irena Małkińska, Danuta Pędzich, Danuta Kucharek, Zofia Imińska, Danuta Rytel, Dorota Urbaniak, Sabina Macioch, Jan Siedlecki, Kazimierz Kazimierczuk, Stefan Pędzich, Ryszard Kucharek i Wiesław Macioch.

Multimedia

Kalendarium

21 październik 2017 - sobota - godz. 09:30
XIX Jesienne Biegi Małkińskie
22 październik 2017 - niedziela - godz. 09:00
Akcja Krwiodawstwa
01 listopad 2017 - środa - godz. 13:00
Msza Św. na cmentarzu parafialnym
02 listopad 2017 - czwartek - godz. 13:00
Msza Św. na cmentarzu parafialnym

Plakaty