Tygodniowy Plan ZajęćMałkińska Noc Nadbużańska

Koło Szachowe - poniedziałek godz. 16:00 *** Zajęcia taneczne HIP-HOP - wtorek godz. 17:00 *** Koło plastyczne - czwartek godz. 15:30 *** Chór Cantilena - środa, godz. 18:00 *** Zespół Małkinianka - czwartek, godz. 17:00 ***

Opiekunem Klubu jest p. Andrzej Żach. Zajęcia w Klub odbywają się w poniedziałek i piątek o godz. 17:00 na Orliku przy SP Nr2, natomiast w okresie zimowym na hali sportowej w SP Nr2 w Małkini Górnej. Klub jest organizatorem Grand Prix Małkini Górnej w biegach przełajowych.

Wylane dziesiątki litrów potu, dobranie butów biegowych, setki przebiegniętych kilometrów, ćwiczenia siłowe, dieta i mnóstwo jeszcze innych wyrzeczeń – to czynniki, które posłużyły ambitnym mieszkańcom Gminy Małkinia Górna przebiec królewski dystans biegowy jakim jest maraton.

Przepiękny słoneczny dzień, 30 wrzesień 2018r. Warszawa, na starcie 8,5 tysiąca biegaczy z całego świata. Wśród nich zawodnicy Małkińskiego Klubu Biegacza TEAM zrzeszonego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Nie jest żadną nowością, że biegacze MKB TEAM startują w maratonach w całej Polsce, ale wielkim wydarzeniem było to, że Pani Dorota Zacheja udanie zadebiutowała na tym morderczym dystansie i we wspaniałym stylu ukończyła go. Jest czwartą kobietą w Gminie Małkinia Górna, która przebiegła maratoński dystans.

„Debiut był cudowny, wymarzony i zapamiętam go na zawsze. Emocje ze mnie jeszcze nie opadły i będę przeżywać jeszcze długo – wciąż nie wierzę, że to się stało. Przebiegłam maraton 42km 195m. Do trzydziestego kilometra biegło mi się doskonale. Później organizm trochę się zbuntował, ale dałam radę. Biegnąc wśród tłumu biegaczy przychodziły różne myśli do głowy. Dowiedziałam się, że takiemu wysiłkowi towarzyszy ból, skurcze, osłabienie organizmu, a nawet cierpienie. Pokonałam własne słabości i samą siebie. Na mecie każdy mógł się poczuć jak zwycięzca” - powiedziała Pani Dorota.

Debiut w maratonie równie udanie zaliczył kolejny mieszkaniec Małkini Wojciech Kruszewski. Jest 22 mieszkańcem w historii Gminy Małkinia Górna, który przebiegł maraton.

Ponadto Maraton Warszawski ukończyli nasi ziomkowie: Arkadiusz Rosiński, Adam Zacheja i Andrzej Żach. Są to ludzie z pasją. Ludziom bez pasji, ciężko jest zrozumieć tych co ją mają.

Plakaty i wydarzenia

Multimedia