Tygodniowy Plan ZajęćMałkińska Noc Nadbużańska

*** Próba chóru Cantilena - środa, godz. 18:00 *** Próba zespołu Małkinianka - czwartek, godz. 17:00 ***

Opiekunem Klubu jest p. Andrzej Żach. Zajęcia w Klub odbywają się w poniedziałek i piątek o godz. 17:00 na Orliku przy SP Nr2, natomiast w okresie zimowym na hali sportowej w SP Nr2 w Małkini Górnej. Klub jest organizatorem Grand Prix Małkini Górnej w biegach przełajowych.

Zgodnie z coroczną tradycją wakacyjnego wypoczynku, instruktorzy Andrzej i Teresa Żach kolejny raz zorganizowali dla małkińskiej młodzieży pobyt na obozie sportowo-rekreacyjnym w Wilkasach k. Giżycka nad pięknym jeziorem Niegocin.

Dużą grupę stanowili członkowie Małkińskiego Klubu Biegacza TEAM zrzeszonego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej.

Młodzież aktywnie spędzała czas zwiedzając okolicę, korzystając z wymarzonej, pięknej, słonecznej pogody, plażując oraz kąpiąc się pod okiem ratowników i instruktorów w wodach czystego jeziora.

Głównymi zajęciami, do których nie trzeba było nikogo zachęcać były zajęcia sportowe. 23 osobowa grupa miała do dyspozycji boisko Orlik, kręgielnię, przepiękny kryty basen, boisko z nawierzchnią szutrową, ścieżki dydaktyczno-biegowe, korty tenisowe, boisko do piłki siatkowej plażowej, boisko do koszykówki, stadion piłkarski, salę fitness, skocznię w dal, ringo, badminton, plac zabaw.

Oczywiście królowała piłka nożna. Mecze ze szkółką piłkarską ze Zdzieszowic były nie lada atrakcją dla naszych uczniów.

Wielu niesamowitych wrażeń dostarczył wszystkim rejs statkiem po jeziorze Niegocin, wycieczki do Giżycka, gdzie główną atrakcją było zwiedzanie Twierdzy BOYEN.

Wspaniałe posiłki spożywane w restauracji KORMORAN szybko regenerowały stracone kalorie.

Wolne chwile wypełniały seanse w kinie, uczestnictwo w koncertach na scenie w Wilkasach, podziwianie pięknej okolicy.

Główne hasło podczas obozu brzmiało Brak czasu na nudę. Podczas powrotu uczestnicy stwierdzili, że była to absolutna prawda. Atrakcja goniła atrakcję. W ciągu całego pobytu trwała rywalizacja sportowa w wielu dyscyplinach sportowych i rekreacyjnych. Najwszechstronniejszymi sportowcami okazali się: Dawidczyk Małgorzata, Składanowski Bartosz oraz Figoń Antoni. Zostali oni nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi.

Pobyt na obozie trwał 10 dni. Opłata za pobyt nie była wygórowana, potocznie mówiąc na każdą kieszeń.

Organizatorzy i uczestnicy bardzo dziękują za wsparcie finansowe Sołectwu nr III z P. sołtys Teresą Pecio na czele, firmie PPHU Liński oraz firmie Grundik.

>>> G*A*L*E*R*I*A <<<

Niepodległa łączy pokolenia

Multimedia

Kalendarium

13 październik 2018 - sobota - godz. 09:00
XX Jesienne Biegi Małkińskie

Plakaty i wydarzenia