Tygodniowy Plan ZajęćMałkińska Noc Nadbużańska

Opiekunem Klubu jest p. Andrzej Żach. Zajęcia w Klub odbywają się w poniedziałek i piątek o godz. 17:30 na Orliku przy SP Nr2, natomiast w okresie zimowym na hali sportowej w SP Nr2 w Małkini Górnej. Klub jest organizatorem Grand Prix Małkini Górnej w biegach przełajowych.

5 marca 2017r. małkińscy biegacze po raz kolejny zaznaczyli swoje miejsce na biegowej mapie Polski. Liczna grupa udała się do Wiązownej k. Warszawy. Jest to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce, ponieważ w Wiązownej biegacze ścigają się już od 37-miu lat. Od 23 lat Małkiński Klub Biegacza TEAM ze zmiennym szczęściem startuje w tej imprezie. Wspaniałe zawody, wspaniała organizacja. Łącznie ok. 3 tys. startujących.

Na trasach biegowych startować mógł każdy bez względu na wiek. Startują tu całe rodziny. Startowały nawet trzyletnie dzieci. Najstarszy zawodnik to 83 latek. Od 37 lat tacy właśnie ludzie spotykają się na Półmaratonie Wiązowskim, wydarzeniu znanym nie tylko w środowisku biegowym. Zjeżdżają tu z całego kraju, by w doskonałej atmosferze otworzyć wiosenny sezon biegowy.

W każdej kategorii wiekowej bardzo silna obsada. Wśród uczestników z Małkini zapanowała wspaniała atmosfera, bo już na początek imprezy dwoje zawodników stanęło na podium. Na 1000m trzecie miejsce zajęła Małgorzata Dawidczyk. Zapewniła sobie trzecie miejsce efektownym finiszem. Na takim samym dystansie również trzecie miejsce zajął Maciej Wolert. Maciek bardzo dobrze pobiegł taktycznie. Nie szarpał, dobrze rozłożył siły i niezagrożony ukończył bieg na trzecim miejscu. Pozostali młodzieżowi biegacze Małkińskiego Klubu Biegacza TEAM w wielu kategoriach plasowali się w czołówkach lecz do podium zawsze trochę zabrakło.

Po emocjach młodzieżowych przyszedł czas na biegi główne czyli bieg na 5 km oraz półmaraton. Wystartowało w nich trzynastu biegaczy z MKB TEAM w różnym wieku. Były debiuty, były życiówki i co najważniejsze olbrzymie zadowolenie ze startów.

Nie tylko biegacze byli z siebie dumni. Dumne były dzieci, żony, mężowie. Wspólne wyjazdy na zawody, wspólne tematy do rozmowy – krótko – bieganie zbliża.

Jest to początek sezonu dla małkińskich biegaczy. Wkrótce starty w poważnych imprezach. Ambicje sięgają bardzo wysoko. Przed nimi starty w wielu biegach w całej Polsce. Będą biegi na dystansach od pięciu kilometrów poprzez półmaratony, maratony oraz szaleńcze wyzwania na ultramaratonach. Nie zabraknie oczywiście startów na naszych gminnych imprezach biegowych (jest ich 10), które to Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej wraz z Małkińskim Klubem Biegacza organizuje dla wszystkich chętnych.  FOTO

Multimedia