Opiekunem Klubu jest p. Andrzej Żach. Zajęcia w Klub odbywają się w poniedziałek i piątek o godz. 17:30 na Orliku przy SP Nr2, natomiast w okresie zimowym na hali sportowej w SP Nr2 w Małkini Górnej. Klub jest organizatorem Grand Prix Małkini Górnej w biegach przełajowych.

Trzecie biegi XVII Grand Prix Małkini w biegach przełajowych organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej oraz MKB TEAM były okazją do wypromowania małkińskich biegaczy w nowych technicznych koszulkach ufundowanych przez Dyrektora GOKiS. W koszulkach tych biegacze będą promować Gminę Małkinia Górna na rodzimych trasach biegowych oraz na terenie całej Polski. Starsza grupa biegaczy reprezentuje Gminę Małkinia po całej Polsce. Właśnie ta grupa spotkała się na bardzo sympatycznym spotkaniu w plenerze, gdzie odbył się wspólny trening i ognisko.

Była również okazja do odbioru koszulek, w których będą występowali nasi reprezentanci. Trzymamy kciuki za starty naszych biegaczy i życzymy samych sukcesów.

Niektórzy postawili sobie bardzo odważne wyzwanie, ponieważ na początku kwietnia spełni się ich marzenie i zdobędą Koronę Maratonów Polskich. Jest to dwuletni plan startowy, podczas którego należy przebiec pięć największych maratonów w Polsce. Ponadto w tym roku spośród biegaczy MKB TEAM planowane są debiuty maratońskie, ale o tym w późniejszym terminie.

Wspaniała pogoda i atmosfera towarzyszyła podczas trzecich biegów XVII Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Na trasę biegową za GOKiS zawitała około setka biegaczy z różnych zakątków – Ostrowi Mazowieckiej, Lubiejewa, Daniłowa, Zarąb Kościelnych, Orła, Jasienicy, Kosowa Lackiego, Rostek Wielkich, Prostyni, Kiełczewa i Małkini Górnej. Oczywiście oczekiwania ze strony Małkini były nieco wyższe , gdyby nie zawodnicy startujący pod egidą Małkińskiego Klubu Biegacza TEAM to z samej Małkini, gdzie zawodnicy mają imprezę biegową na wyciągnięcie ręki startowałoby tylko trzy osoby!!! W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu podczas zawodów jest nagłośnienie, biuro zawodów pod dachem, jest poczęstunek po biegu, losowanie nagród, nie płaci się wpisowego za start, a na zakończenie całego Grand Prix można odjechać wylosowanym, własnym rowerem.

W ostatnich marcowych zawodach zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Justyna Szczepańska SP Zaręby Kościelne, Wolert Maciej MKB TEAM Małkinia, Wiechowski Szymon UKS Olimpia Prostyń, Trzcińska Anna UKS KOS Kosów Lacki, Beata Samsel MKB TEAM Małkinia, Chojnowski Sebastian LKS Ostrowianka.

W zawodach biegowych nie zawsze chodzi o wynik. Coraz częściej można brać udział w imprezach, w których wspólna zabawa lub wyzwanie, polegające na pokonaniu niestandardowej trasy, są ważniejsze niż „życiówki” uczestników. Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Daje najlepsze rezultaty i - co najważniejsze - niewiele kosztuje.

Ludzie uprawiający systematycznie bieganie rzadko chorują, przeziębieniom i infekcjom ulegają rzadziej i łagodniej je znoszą. Szczególnie, gdy bez względu na pogodę biegają na świeżym powietrzu. To uodparnia organizm. Jak wiadomo na odpowiednią pogodę wymagany jest odpowiedni sportowy ubiór.

Podczas biegania w twoim mózgu wytwarzają się tzw. „hormony przyjemności”, które działają przeciwbólowo, dają poczucie relaksu, zmniejszają niepokój, wpływają korzystnie na stan równowagi psychicznej. To dlatego wiele milionów ludzi na świecie jest uzależnionych od biegania.