17 kwietnia 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się III Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. W Przeglądzie udział wzięły dzieci i młodzież z terenu Gminy Małkinia Górna. Każdy uczestnik miał do zaprezentowania dwie piosenki lub przyśpiewki ludowe. Instytucja patronująca (szkoła, organizacja społeczna) mogła wystawić do pięciu reprezentantów. Uczestnicy z roku na rok coraz bardziej zaskakują swoich słuchaczy doborem repertuaru jak i akompaniamentu. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 23 solistów. Wszyscy uczestnicy Gminnego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej otrzymali upominki oraz dyplomy z podziękowaniem za udział. Na zakończenie Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek pogratulowała wszystkim uczestnikom rewelacyjnych występów oraz podziękowała organizatorom, opiekunom oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do występów.