Tygodniowy Plan ZajęćMałkińska Noc Nadbużańska

*** Zajecia plastyczne - czwartek, godz. 15:40 *** 4 marca - Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych *** 12 marca - Warszawska Syrenka *** 24 marca - Noc Sów

Koło Ekologiczno - Geograficzne: "EKO-Żaczek".

Jego opiekunem jest p. Teresa Żach.

Zajęcia odbywają się w Czwartek o godz. 14:00

8 grudnia 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbyło się spotkanie ekologiczne na temat: „W jaki sposób zwierzęta i ptaki przygotowują się do zimy”. Organizatorką spotkania była Teresa Żach, instruktor Koła Ekologiczno – Geograficznego. Na zajęcia przybył specjalny gość. Był nim instruktor Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Zgromadzonej młodzieży przekazał mnóstwo ciekawych wiadomości na temat w jaki sposób ptaki i zwierzęta przygotowują się do zimy. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Jak ludzie pomagają zwierzętom w tym trudnym dla nich czasie i jakie można zastosować rozwiązania, aby czworonogi łatwiej zniosły zimno, głód, a często także pragnienie - to wszystko dzieci zobaczyły i dowiedziały się w czasie prezentacji, która obejmowała również charakterystykę zwierząt szukających legowiska na zimę, jak i takich, które nie zapadają w zimowy sen. Słuchacze prezentacji dowiedziały się, m. in. których zwierząt nie należy dokarmiać i dlaczego, gdzie zbierają i przechowują one pokarm na zimę.

Czytaj więcej...

W dniu 8 grudnia o godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbędzie się spotkanie ekologiczne pt: "W jaki sposób przygotowują się ptaki i zwierzęta do nadejścia zimy". Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i osoby dorosłe.

We wtorek 7 czerwca dzieci z koła ekologicznego i plastycznego wraz z Paniami Teresą Żach, Joanną Sokołowską i Anną Kobus pojechały na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Pierwszym celem wycieczki było zwiadzanie skansenu. Przepiękne zabytki starej, drewnianej architektury usytuowane na świeżym powietrzu wzbudzały zachwyt wycieczkowiczów. Wiele radości i uśmiechu przysporzyły dzieciom również zwiarzęta tam spotkane między innymi: króliki, pawie, kucyki i dostojne łabędzie.

Czytaj więcej...

W dniu 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło sie spotkanie dzieci z koła ekologiczno-geograficznego z przedstawicielami Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Małkini Górnej. Uczestnicy spotkania mogli zgłębić swoją wiedze i uzyskać informacje na temat segregacji śmieci oraz sposobu ich segregowania. Po wysłuchaniu prelekcji dzieci zwiedziły oczyszczalnie ścieków przy ZGKiM w Małkini Górnej.

Tropem Wilczym

Multimedia

Kalendarium

01 marzec 2018 - czwartek - godz. 10:00
OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"
04 marzec 2018 - niedziela - godz. 12:00
VI edycji Biegu Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"
12 marzec 2018 - poniedziałek - godz. 14:00
Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"
24 marzec 2018 - sobota - godz. 19:00
Noc Sów

Plakaty